Poziv za učešće na međunarodnoj konferenciji „Politički klijentelizam na Zapadnom Balkanu“

Institut za sociološka, politička i pravna istraživanja Univerziteta Ćirilo i Metodije u Skoplju (ISPJR-UKIM), Filozofski fakultet Univerziteta u Beogradu i Fakultet društvenih nauka Univerziteta u Tirani pozivaju Vas da se prijavite za učešće na međunarodnoj konferenciji „Politički klijentelizam na Zapadnom Balkanu“ koja će se održati u Skoplju, Severna Makedonija, 16. i 17. novembra 2020.

Pozivaju se naučnici iz različitih disciplinarnih oblasti društvenih nauka (npr. politologija, sociologija, ekonomija, antropologija, istorija) da predaju radove koji će biti usmereni na razmatranje različitih konteksta, oblika, uzroka i posledica političkog klijentelizma u regionu Zapadnog Balkana. Nakon konferencije, izabrani radovi biće objavljeni u zborniku radova. Učesnici konferencije trebaju da pošalju apstrakt svog rada sa 300-500 reči, uz 3-5 ključnih reči, imena autor(a) i afilijacije, najkasnije do 30. septembra 2020. Sažeci treba da budu dostavljeni na engleskom jeziku (radni jezik konferencije). Apstrakte i upite treba slati na adresu: conference@isppi.ukim.edu.mk. Podnosioci prijava biće obavešteni o ishodu podnošenja zahteva najkasnije do 15. oktobra 2020. godine.

Više informacija o samoj konferenciji možete pronaći na sledećem linku.