Metodološke radionice – Poziv za studentkinje i studente Filozofskog fakulteta

Pozivamo sve zainteresovane studentkinje i studente, da se prijave za seriju metodoloških radionica u organizaciji Instituta za sociološka istraživanja. Ove radionice pružaju teorijsko i praktično znanje o različitim kvantitativnim i kvalitativnim metodama, uz primere i vežbe koje će nam pomoći da istražimo njihovu primenu.

Radionice su otvorene za sve smerove i nivoe studija, bez obzira da li već imate istraživačkog iskustva ili tek stičete osnovna znanja o metodologiji istraživanja. Učešće na radionicama je besplatno, ali je prijava zbog ograničenog broja mesta obavezna putem mejla metodradionice@gmail.com. Molimo vas da prilikom prijave naznačite za koju od sledećih radionica se prijavljujete:

Analiza sadržaja: 28. maj, 13 – 14.30, svečana sala (108)
Uvodničarka: dr Željka Manić

Faze istraživačkog procesa: 10. jun, 15 – 16.30, svečana sala (108)
Uvodničarka: dr Irena Petrović

Metodološki izazovi u istraživanjima LGBTIQ populacije: 14. jun, 13 – 14.30, svečana sala (108)
Uvodničarka: dr Marija Radoman

Događaj organizuju saradnice Instituta za sociološka istraživanja i studentkinje master studija sociologije: Marija Radoman, Irena Petrović, Željka Manić, Ivana Kovačević, Teodora Vasiljević i Emilija Janjić.