Sociološki klub: Tribina „Društvene nauke i kritika“

U okviru Sociološkog kluba, u Institutu za sociološka istraživanja će se u sredu 24. aprila 2019. godine, sa početkom u 20 časova, održati tribina „Društvene nauke i kritika“. Učesnici tribine će razgovarati o tome kako balansirati između kritičkog odnosa prema nekim aspektima društva i zahtevima za postizanjem epistemoloških imperativa društvenih nauka. Problematizovaće se pitanje dominacije i kritika nejednakosti, siromaštva, nasilja, itd. Glavno pitanje tribine je: koliko se daleko može otići u pravcu kritike, a da se ne izgubi objektivnost i naučni potencijal?

Na tribini će govoriti prof. dr Ivana Spasić i prof. dr Nada Sekulić sa Odeljenja za sociologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu i dr Adriana Zaharijević i dr Marjan Ivković iz Instituta za filozofiju i društvenu teoriju. Moderatorka razgovora je Nataša Jovanović Ajzenhamer (Odeljenje za sociologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu).