Sociološki razgovori #4: prof. dr Dalibor Petrović – Internet i nauka

U četvrtoj epizodi „Socioloških razgovora“ imaćete priliku da slušate i gledate razgovor sa glavnim i odgovornim urednikom vodećeg društveno-naučnog časopisa u Srbiji „Sociologija“ prof. dr Daliborom Petrovićem. Ujedno, dr Petrović je predavač na Filozofskom, Saobraćajnom, Ekonomskom fakultetu i Fakultetu dramskih umetnosti. Razgovarali smo o budućnosti časopisa – naučnih, ali pre svega društveno-naučnih, kako funkcioniše uredništvo i objavljivanje. Dotakli smo se i interneta, internet kulture, globalne kulture sa tendencijom homogenizacije i u vezi sa tim „cancel“ kulrure kojima se dr Petrović bavi već godinama. Bilo je zadovoljstvo razgovarati o ovoliko međusobno uvezanih tema. Poslušajte/pogledajte!

Najavljujemo novi segment emisije: iz svakog broja časopisa biće pozvan barem po jedan autor koji će predstaviti svoj rad. Pozivamo sve zainteresovane autore da nas kontaktiraju na mejl binprodukcija@gmail.com. Radujemo se budućim „Sociološkim razgovorima“!

Epizoda je dostupna na  linku

Voditeljka podkasta: Nevena Ivanović

Gost: prof. dr Dalibor Petrović