Sociološki razgovori #9: Andrea Kaljević – Trg Pobede i Solidarnosti

Devetu epizodu, ujedno i kraj prve sezone emisije Sociološki razgovori, obeležili smo tehničkim problemima, kao i nešto neformalnije, a govorili smo, ovoga puta, o studiranju, socijalnim pravima, te studentskim pravima, ali i o idealima obrazovanja. Naša gošća, Andrea Kaljević, ispričala nam je kako izgleda borba za socijalna prava, kako izgleda borba sa studijama i borba sa samim sobom, a kako usklađivanje života sa studijama i koliko je to nekada zahtevno (ili borba sa vetrenjačama). Razgovarala je o Bolonji, studijskim programima, sistemu visokog obrazovanja, ali i o važnosti zajednice studenata i profesora iz ugla studentkinje u Bolonju, od početka, „uronjene“. Najveća lekcija koju su joj studiranje i studentski dani doneli jeste solidarnost, a koju smatra važnom, čak ključnom za ostatak života.

Epizoda je dostupna na linku.

Slušamo se i gledamo ponovo od oktobra, u novoj školskoj godini i u novoj sezoni!

Vaši,

Sociološki razgovori