Uticaj pandemije kovida-19 na društvene i psihološke procese

Kao što je ranije najavljeno, u narednom periodu na našem sajtu predstavljaćemo zbornike objavljene kao proizvod rada na naučnoistraživačkom projektu Filozofskog fakulteta („Čovek i društvo u vreme krize“), u okviru kog su članovi i članice Instituta za sociološka istraživanja bili deo pet timova.

Prvi zbornik koji predstavljamo uredio je Vladimir Vuletić i sadrži sledeće radove:

• Vasilije Gvozdenović – Psihološke konsekvence epidemije: kvazieksperimentalna studija odnosa kognicije i emocija
  • Vanja Ković – Neuropsihološke posledice kovida-19
  • Selena Radović – Bliskost i intimni odnosi u doba pandemije: prakse i diskursi – primer Srbije
  • Jovo Bakić – Upravljanje krizom izazvanom pandemijom kovida-19 u Srbiji 26. februar 2020 – 30. jun 2020.
  • Milica Vesković Anđelković – Uticaj pandemije kovida-19 na položaj migracione populacije – slučaj Srbije
  • Stefan Janković – Usred neizvesnosti. Pandemija, zavere i formatiranje stvarnosti
  • Slobodan Antonić – Kovid-19, religija i moralna panika: slučaj Srbije
  • Nemanja Kostić – Ekstremna desnica u vreme pandemije kovida-19 u Srbiji – slučaj „Srbske Akcije”
  • Vladimir Vuletić – Sociološki pogledi na pandemiju kovida-19: slučaj Srbije

Elektronsku verziju zbornika možete preuzeti u nastavku.