60 godina sociologije na Filozofskom fakultetu: ciklus tematskih tribina

Zadovoljstvo nam je da Vas pozovemo na ciklus tematskih tribina, kojima Odeljenje za sociologiju na Filozofskom fakultetu obeležava 60 godina postojanja sociologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Cilj tematskih tribina je da prikažemo zainteresovanoj javnosti čime se i na koji način sociolozi sa Odeljenja za sociologiju bave, kroz razgovor i diskusiju o aktuelnim društvenim temama.

Počevši od 29. oktobra do 26. novembra, tribine se održavaju svakog utorka u Klubu studenata Filozofskog fakulteta (donji nivo restorana Plato), sa početkom od 19 časova.

Raspored tribina i teme o kojima ćemo razgovarati su sledeće:
29.10. Građani Ritam Aktivizam Demokratija
5.11. Mladi u Srbiji
: Should I stay or should I go
12.11. Političke elite i klijentelizam
19.11. Žene u vremenu uspona desnice
26.11. Značaj empirijskih istraživanja u sociologiji

Tribine su tematski i sadržajem namenjene ne samo sociolozima, već i široj javnosti, uključujući i srednjoškolce i njihove nastavnice i nastavnike.