Prva studijska poseta Zagrebu u okviru projekta „Trening i edukacija u oblasti socijalnih inovacija” (TESI)

Prva studijska poseta u Zagrebu održana je u okviru projekta „Trening i edukacija u oblasti socijalnih inovacija” (TESI). Transnacionalni sastanak održan je od 27. do 29. marta.

Partneri su izložili preliminarne rezultate analize master programa koji se odnose na socijalne inovacije na nacionalnom nivou, kako bi istakli primere dobre prakse i mapirali nedostatke postojećih programa. Nakon toga, učesnici su razgovarali o novom Master programu socijalnih inovacija i načinu kreiranja njegovog kurikuluma. U cilju boljeg osmišljavanja, planirane su razne pripremne aktivnosti poput vebinara i letnje škole gde će biti prilike za testiranje osmišljenih predavanja.

Preliminarni rezultati sastanka:

– Master program u fazi osmišljavanja će uključiti različite aktere iz akademskih krugova, ali i stručnjake koji već rade u ovoj oblasti – profesore i istraživače, ljude iz prakse, donosioce odluka, javne službe, malih i srednjih preduzeća, NVO sektora.

– Tema socijalnih inovacija će biti istražena iz različitih perspektiva radi boljeg razumevanja njihove uloge u društvenoj praksi.

Učesnici: